Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Fotoğraf peşinde bir ömür

AddThis Social Bookmark Button

Türkiye siyasetinin 30 yılına tanıklık eden usta foto muhabiri Erdoğan Köseoğlu'nun arşivinden önemli kareler kitaplaştı.

1972 yılında babasının da foto muhabiri olarak çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi'nde göreve başlayan Erdoğan Köseoğlu, foto muhabirlik geleneğinin en önemli ustalarından. Mesleğindeki mükemmeliyetçiliğiyle tanınan Köseoğlu, son yıllarını hastalıkla mücadele ederek geçiriyor.
'Fotoğraf Peşinde Bir Ömür' kitabı da bir süredir bitkisel hayatta olan Erdoğan Köseoğlu'na Cumhuriyet Gazetesi'nde birlikte çalıştığı arkadaşlarından bir saygı duruşu niteliğinde.
Köseoğlu'nun objektifiyle tanıklık ettiği toplumsal, siyasal olaylardan seçilen fotoğraflardan oluşan albümle 1970'ten günümüze Türkiye'nin tarihinin küçük bir fotoğraf arşivi bir araya getirildi.
Köseoğlu'yla bir dönem Cumhuriyet Gazetesi'nde birlikte çalışan ancak şimdiyse çeşitli yayın organlarında farklı kademelerde görev yapan Mehmet Yaşin'den Ali Acar'a, Reha Öz'den Muharrem Aydın'a, Ender Erkek'ten Şükran Soner'e kadar pek çok ismin de Köseoğlu'nu anlatan yazıları albümde yer alıyor.
Albümde yer alamayan bazı karelerin de katılımıyla önümüzdeki günlerde bir de fotoğraf sergisi açılacak.Kaynak: ntvmsnbc

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile