Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

XXII TIPA AWARDS (2012) Ödülleri

AddThis Social Bookmark Button

TIPA ‘Technical Image Press Association’ 2012 yılının en iyilerini 24 Mart 2012’de Cape Town, Güney Afrika’da düzenlenen organizasyonda belirledi. TIPA Genel Kurul’unun 29 üyesi Japonya Kamera Degisi Basın Külübü (CJPC)  bu ödüllerde oy kullandı. Bu yıl her kategoride oy kullanan üyeler 40 kategoride yer alan ürünlerde en iyi fotoğraf ve en iyi görüntüleme dalındaki ünlerini seçti. TIPA’nın dokuz Avrupa ülkesi ile Avusturalya, Kanada, Çin, Güney Afrika ve ABD’den üye dergiler bulundurmakta.

En İyi Fotoğraf Yazılım: Adobe Photoshop Elements 1; Adobe çok güçlü bir fotoğraf yazılımı paketinin kullanımım zor olmadığını bu programda göstermekte. Adobe Photoshop Elements 10’da en iyi sonuçları elde etmek isteyenler için ‘Full Edit’, daha fazla bilgi edinmek isteyenler için bu seçenek kullanılabilir. Program ‘Objeckt Search’ gibi hızlı bir arama-bulma seçeneği ile işlemlerin hızlanmasına da yardımcı oluyor. Bu program otomatik olarak yenilenen ve ‘near-dublicate’ ile çift fotoğrafları algılayabiliyor. Böylece kullanıcılar hızlı bir şekilde fotoğrafları gruplandırmanızı, arşivlemenizi ve bulunan arşivlerinizi temizlemenizi sağlıyor.

En İyi Profesyonel DSLR Lens:  Canon EF 8–15mm f/4L USM fisheye lens; Balık gözü lensler arasında en iyi görüntüyü sağlayan ve en hızlı çekim yapma imkanını sunmaktadır. Tam kare veya dairesel balıkgözü görüntüleri yakalamanıza imkan verir.

En İyi Dijital Video SLR: Canon EOS 5D Mark III; Bu makine 61-nokta Af ve 63-bölge ölçüm sistemi ve yüksek ISO duyarlılığı ile yeni bir 22 MP sensör geliştirmiştir. Bu sayede sınıfındaki cihazlar arasından sıyrılmasına ve dijital video çekimlerinde bile yüksek kalite sunmaktadır. Ayrıca yüksek bit hızında video sıkıştırma seçenekleri geliştirilmiş bir yelpazede kullanıcıya kolaylık sunmaktadır.

En İyi Profesyonel Dijital SLR : Canon EOS-1D X; Spor ve Belgesel fotoğrafçılının ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek hız, yüksek hassasiyet  teknolojisi ile tam kare sensörün yaratıcı avantajlarını birleştirmiştir. Saniyede 14 kare gibi yüksek bir hız sunmakla birlikte 41 çapraz tip sensör ile tasarlanmıştır. Ayrıca  Full HD video kayıt seçeneği ile çekimleriniz sırasında video kayıt yapabilirsiniz.

En İyi Çok Fonksiyonlu Fotoğraf Yazıcısı: Canon PIXMA MG8250; Şık tasarımı ve yeni PIXMA Cloud Link ve mobil cihazlardan kablosuz baskı erişim olanağı gelişmiş bağlantı ile, Canon PIXMA MG8250 etkileyici bir hızda fotoğraf stüdyosu kalitesinde baskı sunmaktadır. .Baskı kafası 1-pikolitre damlacıkları üretir ve 9600 dpi baskı çözünürlüğü kadar performans sağlıyor.6-mürekkep sistemi sadece 20 saniyede bir tane ücretsiz, yumuşak renk 10x15 cm fotoğraf üretmek Pigment Siyah, Boya Siyah, Kırmızı, Mavi, Sarı ve Gri mürekkep içerir. 35mm film her fotoğraf tutkunları için çok istenen bir aracı, bu çok işlevli hale, 4800 x 9600 dpi tarama bir CCD tarayıcı paketine eklenmiştir.

İyi Uzman Kompakt Fotoğraf Makinesi:  Canon PowerShot G1 X; Mükemmel bir sabit zoom lens ile bir kompakt fotoğraf makinesi tarzı gövde içinde. EttiPowerShot G1 X boyutlarında bir 4:3 görüntü oranı 14.3 MP CMOS sensöre sahip 18.7mm x 14mm - EOS DSLR modellerinde kullanılan APS-C sensörler ile benzer boyuttadır. Sonuç olarak, düşük ışıkta çalışırken bile üstün görüntü kalitesi sumaktadır.

En İyi Fotoğraf  Hizmeti: Fujifilm Fotoservice Pro; Fujifilm Fotoservice Pro mümkün bir online baskı hizmeti ile çalışırken fotoğraf tutkunları, tam renk yönetilen iş akışı kullanmak için yapım, online baskı, fotoğraf kitapları ve diğer fotoğraf ürünleri için tam renk yönetimi sunuyor.

En İyi CSC Profesyuonel: Fujifilm X-Pro1; Kendi X100 büyük başarısının ardından, Fujifilm X-Pro1 ile değiştirilebilir lens kompakt alanına girdi. Kameranın bir elektronik veya optik görünümü arasında bir seçim sağlar heyecan verici ve son derece işlevsel Hibrid Çok Vizör için şirket bağlılığını sürdürmektedir. Buna ek olarak, X-Pro1 özellikleri gümüş filmin düzensiz bir matris dayanmaktadır. 23.6 x 15.6mm sensör üzerinde yüksek çözünürlüklü 16.3 MP çok yüksek kalitede görüntü sensörü ve beraberindeki lens arasında uyumluluk özel önem atfetmektedir.

En İyi Premium Kamera: Leica M9-P; Son derece başarılı orijinal M9, yeni Leica M9-P kompakt boyutları birleştiren, tam kare 18 MP sensör, gelişmiş görüntü işleme ve profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış yeni özellikler ile orijinal M9 ve sağlam yapısı ile aynı teknik özellikleri sunuyormaktadır. .Leica M9-P LCD ekranda kapsayan yeni tasarlanmış çizilmeye dayanıklı safir kristal içermektedir.

En İyi Tripod: Gitzo New Systematic seri; Gitzo Yeni Sistematik modüler üç ayak fazla sağlamlık, güvenlik, hız ve kurulum kolaylığını artırmaktadır. .Sistematik modesüler üst platform, bir dişli veya kayan merkez kolon, düz bir disk, bir video yarım topu adaptör, tesviye cihazı ve diğer çeşitli uzman merkezi bileşenleri ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Hazırlayan: Erke Tümer

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile