Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Ford 'Yollar,Yolculuklar' Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı!

AddThis Social Bookmark Button

Ford ana sponsorluğunda, Etna Tanıtım tarafından düzenlenen "Yollar, Yolculuklar" Fotoğraf Yarışması sonuçlandı!

Amatör ve profesyonel herkesin katıldığı yarışmada yarışmacılar; "yollar, yolcuklar" konulu fotoğraflarını katılım şartlarına uygun olarak Technotoday ve Facebook aracılığıyla gönderdiler. Başvuruların 6 Şubat tarihinde başladığı yarışmaya katılan toplam 592 eser, değerlendirildi. Jüri üyeliklerini Akif Çelikel, Emre İkizler, Erol Doğoner, Ozan Bilgiseren ve Oktay Çolak'ın yaptığı Ford "Yollar, Yocululuklar" Fotoğraf Yarışması’nda finalist olan 50 eser ayrıca; halk oylaması ile bir de kullanıcılar tarafından değerlendirildi ve 12.960 oy kullanıldı. Jüri ve halk oylamasının 6. Jüri gibi katıldığı yarışmada dereceye giren isimler belli oldu.

"Yollar, Yolculuklar" konulu Ford Fotoğraf Yarışması'nın ödül töreni 22 Mayıs Salı gecesi İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nde(İFSAK) yapıldı. Yarışmaya katılan fotoğrafların sergilendiği ve dereceye giren yarışmacıların ödüllerini aldığı gecede, Etna Yayıncılık CEO'su Bahattin Apak ve Ford Otosan Pazarlama Müdürü Tibet Soysal yarışmayla ilgili değerlendirmelerini yaptılar.

Bahattin Apak: "Ford ”Yollar, Yolculuklar” Fotoğraf Yarışması’na geniş bir katılım oldu. Fotoğrafa yeni başlayan birçok kişiye öncülük yaptığımızı düşünüyorum. Daha önce ödül almış fotoğraflar yerine genç insanları desteklemek bizi daha çok mutlu ediyor. Biz bu işe 6 Şubat’ta başladık. 9 Nisan’a kadar 592 eser bizlere ulaştı. Bunlardan 50 tanesini seçip halk oylamasına çıkardık. 50 eser, için 12.560 tane oy geldi. Bu ilgiye teşekkür etmek istiyorum. Ford Otosan’a, Ford Otosan Pazarlama Müdürü Sevgili Tibet Soysal’a, Şebnem Duban ve Gonca Sofuoğlu’ya teşekkür ediyorum. Technotoday’den Burcu Şahin ve Alattin Çakır’a, Etna Tanıtım’dan İpek Burnaz Uluocak’a teşekkür etmek istiyorum.”

Tibet Soysal: "Ford olarak yarışmayı desteklediğimiz için gurur duyuyoruz. Keyifli bir yarışma oldu. Bizim için çok anlamlı, çok iyi bir yolculuk oldu. Yeni yerler görmek, keşfetmek isteğiyle başlar yolculuklarınız. Peki, sizin yolculuklarınız, nereye gider yollarınız? Diye sorduk ve Ford” Yollar, Yolculuklar” fotoğraf yarışmamızı başlattık. Ödül törenini yaptık. Çok başarılı fotoğraflar geldi. Katılımcılara teşekkür ediyoruz. Çok değerli jüri üyeleri var ve oldukça keyifli bir süreç oldu. Önümüzdeki yıllarda da bu desteğimizi sürdürmek istiyoruz. “

Yarışma sonucunda Birinci 1.500 TL, İkinci 1.000 TL ve Üçüncü 3. 500 TL para ödülü kazanırken mansiyon kalan 10 eser sahibine plaket verildi. Ayrıca seçilen 30 eser sergilendi. "Yollar, Yolculuklar" temalı fotoğraf yarışmasına katılan çalışmalar ve değerlendirmeler, Photoline Haziran-Temmuz sayısında yer alacak.

Yarışmada birinciliği Tuğba Yüksel, ikinciliği Sinan İnan ve üçüncülüğü ise Sercan Samancı aldı.

Kaynak: teknotoday

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile