Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Fotoğraf Sanatçısı Vtu Sergi Açtı

AddThis Social Bookmark Button

Fransız fotoğrafçı, Türkiye'den çok etkilendiğini belirtti.
ABD'de Vogue ve New York Times Magazine gibi yüksek tirajlı dergilerde sanat yönetmeni olarak sürdürdüğü çalışmalarla tanınan Fransız fotoğraf sanatçısı Laurence Vtu, Türkiye ve İzmir'den çok etkilendiğini söyledi. Fransız Kültür Merkezindeki sergisinin açılışına katılmak üzere İzmir'e gelen Vtu, gelmeden önce hayalinde canlandırdığı Türkiye ile gördüğü ülke arasında ciddi farklılıklar olduğunu belirterek, "Türkiye çok modern bir ülke, özellikle de İzmir, tam anlamıyla batılı bir şehir" diye konuştu.
Fransa'nın ardından ABD'de eğitimini sürdürdüğünü ve 13 yıl boyunca bu ülkede dergilerde ve reklam sektöründe çalıştığını belirten Vetu, bu yoğun çalışma döneminin ardından Paris'e döndüğünü ve çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürdüğünü kaydetti.


ABD'de çalışmaktan ve kariyer yapmaktan memnun olmakla birlikte, New York'ta "her şeyin çok hızlı olduğunu ve sürekli bir yerlere yetişmeye çalışarak yaşandığını" ifade eden Vtu, vatanına dönmekten mutlu olduğunu ve kendisini Paris'te daha iyi hissettiğini kaydetti.

Vtu, sergisinde Türkiye, Fransa, Fas ve Sardunya adalarında çektiği 31 fotoğrafın yer aldığını belirterek, aynı serginin 13 Şubattan itibaren Ankara Fransız Kültür Merkezinde de sanatseverlerle buluşacağını söyledi.

Sergisi İzmirli sanatseverlerce beğenilen Vtu, fotoğraflarında keskin çizgiler bulunmasından hoşlanmadığını, "herkesin baktığı zaman farklı bir şey görmesini istediğini" belirtti.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile