Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Leica'dan Fotoğraf Yarışması

AddThis Social Bookmark Button

Leica marka fotoğraf makinesinin mucidi Oscar Barnack anısına düzenlenen geleneksel Leica Oscar Barnack Ödülü’ne başvurular başladı.
Yarışmanın konusu, insanın çevresiyle etkileşimini en güçlü gözlem ve en canlı ifade ile veren tek bir fotoğrafa ya da en az 8 en fazla 12 fotoğraflık foto - öykü. Son başvuru tarihi 31 Ocak olan yarışmada ödül, birinci 5 bin euro veya aynı bedelde bir Leica fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek. Katılım formuna www.leica-camera.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtım Vakfı,Mimar Sinan’ın yapıtlarına ait üç farklı tema çerçevesinde çekilen fotoğrafların katılabileceği fotoğraf yarışması düzenliyor.
Yapılan açıklamaya göre, "Sinan ve Yaşam: Günlük Hayatımızın İçinde Mimar Sinan Eserleri", "Korunamayan Sinan: Büyük ustanın Eserlerinde Koruma Sorunları", ve "Kubbelerin Mimarı: Sinan’ın Eserleri" temaları çerçevesinde düzenlenen yarışma, katılımcıların fotoğraflarını yarıştırmaktan çok halkın ilgisini Mimar Sinan’ın eserlerine çekmeyi hedefliyor.
Katılımcılar en fazla 3 fotoğrafla yarışmaya katılabilecek. Fotoğrafların konusu; türbe, külliye, cami, çeşme, su kemeri gibi Mimar Sinan’a ait yapılardan herhangi biri, iç ve dış mekanlarıyla ya da mimari ayrıntıları olabilir.
Mimar Sinan’a Saygı Projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya, son katılım tarihi: 28 Şubat 2008 ÇEKÜL Vakfı tarafından, değerlendirme sonucu belirlenen eserler İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bulunan üniversitelerde ve Mimar Sinan’ın yapıtlarında sergilenmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda, Mimar Sinan’ın doğduğu şehir olan Kayseri-Ağırnas’ta da bir sergi açılması planlanmakta.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile