Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

“Her Ses Bir Nefes” 58 Kadın

AddThis Social Bookmark Button

Kadına şiddete dikkat çekmek için Polisan Boya’nın katkılarıyla 58 ünlü kadın bir araya gelerek fotoğraf projesine imza attılar.

Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen, "Her Ses Bir Nefes" isimli sosyal sorumluluk projesi adı altında, 58 ünlü kadın iki farklı konseptte fotoğraf çektirdiler. İlk konseptte yüzlerini streç filmlerle kapladılar ve poz vererek susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelemeye çalıştılar. İkinci konseptte ise İkinci konseptte ise sessiz çığlık atarak tek nefes oldularını anlattılar.

58 ünlü kadın fotoğraflarına ayrıca toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet gibi konularda verdikleri mesajları eklediler. Projenin fotoğraflarını Serhat Hayri ve Tayfun Çetinkaya tarafından çekildi.

Projeye destek veren ünlüler:

Açelya Akkoyun, Akasya Asıltürkmen, Aslı Omağ, Ayça İnci, Aydan Kaya, Aydilge, Ayşe Ertaş, Ayşen İnci, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Betül Arım, Betül Demir, Billur Kalkavan, Birsen Dürülü, Ceren Taçan, Deniz Özerman, Deniz Pulaş Akkartal, Didem Balçın, Didem İnselel, Didem Soydan, Dilek Yorulmaz, Duygu Yetiş, Ebru Üstüntaş, Ece Gürsel, Ece Uslu, Elif Güvendik, Emel Çölgeçen, Fatoş Kabasakal, Fulya Zenginer, Goncagül Sunar, Grup Hepsi, Gülçin Şantırcıoğlu, Gümeş Emir, İncilay Şahin, İpek Tanrıyar, Lale Cangal, Meltem Sırtıkara, Mine Çayıroğlu, Mine Tugay, Nilbanu Engindeniz, Oya İnci, Özge Borak, Pelin Akil, Pelin Batu, Sevtap Ünal, Sinem Güven, Sumru Yavrucuk, Şule Erden, Türkü Turan, Yasemin Hadivent, Yasemin Öztürk, Zeynep Mansur gönüllü olarak yer almıştır.

Sergi İstanbul Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi, İstanbul Optimum Outlet, Ankara Optimum Outlet ve Adana Optimum Outlet'te 8 -30 Mart tarihlerinde  10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaretçileri ile buluşacak.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile