Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

Üniversiteli Fotoğrafçılar Sorguda!

AddThis Social Bookmark Button

Fotoğraf Vakfi ve Galata Fotoğrafhanesi’nin ortak çalışması olan ÜNİFOTOFEST (Üniversiteli Fotoğrafçılar Festivali), 12 – 27 Mayıs 2012 tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor.

Önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrenimine devam eden öğrencilerinin sorgulayıcı fotoğraf çalışmaları ve gösteri biçiminde kamuoyuna sunacakları çalışmalar ÜNİFOTOFEST kapsamında konusunu “Değişim” olarak belirledi. Bu kapsamda da üniversite öğrencileri fotoğraflarıyla "Değişim"'i sorgulayacaklar. 12 Mayısta başlayacak olan Fotoğraf Festivali bu yıl ilk kez düzenlenmekte.

Festivale katılım www.unifotofest.org üzerinden 07 Nisan 2012 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. Programa dahil edilen başvurular ise 10 Nisan 2012 tarihinde site üzerinden duyurulacaktır. Festival öğrenci gurupları tarafından desteklenmekte olup, yurt içi ve yurt dışı katılımlara da açıktır.

ÜNİFOTOFEST programında, İstanbul’un farklı bölgelerine ulaşma hedefiyle çeşitli ilçelerdeki sergileme alanlarında açılacak sergi ve fotoğraf sunumlarının yanı sıra forum, sergi eleştirisi buluşmaları, atölye çalışmaları, ustalarla buluşmalar, söyleşiler ve açık hava etkinlikleri gibi birçok etkinliği barındıracak.

Festival Teması: Değişim

ÜNİFOTOFEST, her geçen gün çok daha geniş çerçevelerce sıklıkla kullanılan “Değişim” sözcüğü, kendisine yüklenen anlamlar ve uğradığı anlam kayıpları çerçevesinde üniversiteli fotoğrafçıların yorumuna açılıyor

Fotoğrafçıların yorumlarıyla ortaya çıkması muhtemel farklı görüşleri kamuoyu ile paylaşmayı amaçlayan ÜNİFOTOFEST, hem kendiliğinden hem de insan faktörüyle gerçekleşen çok yönlü değişimler silsilesine işaret etmeyi hedefliyor.

ÜNİFOTOFEST “Değişim”e; ekonomik sistemlerin, politikaların, sınırların, teknolojinin, kültürlerin, kimliklerin, rollerin, anlamların, ruh hallerinin, bakışlarımızın, suyun, toprağın ve bizim yüzümüzden değişen her şeyin farkında olarak bakacak.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile