Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

“Uzak Işık” Fotoğraf Sergisi

AddThis Social Bookmark Button

A.Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Uzak Işık” adlı sergi, 30 Nisan 2012 tarihinde Bilkent Üniversitesi Sergi Salonu’nda açılacak.

Ekinci’nin ikinci kişisel sergisinde Kars’a ait otuz iki siyah beyaz fotoğraf bulunuyor. AFSAD üyesi olan Ekinci, karma sergilere katıldı, fotoğraf yarışmalarında ödüller aldı. AFAD Altın Kamera ve FIAP 25. Baskı Bienali’nde Türkiye’ye dünya birinciliği kazandıran ekipte yer aldı. 2002 yılında Sanat Kurumu tarafından ‘Yılın Övgüye Değer Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü. Fotoğrafa başladığı günden beri ışığın gücüne inanan Ekinci, doğduğu köyde evinin damından süzülen, güçlü ama sessiz ışığın peşinde ilk sergisi “Sessiz Işık”ı 2001 yılında açtı.

Ekinci, siyah–beyaz film kullanarak çektiği fotoğraflarla klasik fotoğrafçılığın izlerini devam ettiriyor. Karanlıklardan korktuğu için belki de, ışıkla kendini daha özgür ve güvende, daha kendisi gibi hissettiği için, hayatı olduğu gibi tanımak, hayatın içine girmek, onun üstesinden gelmek için, karanlıkları yenmek umuduyla, ışıklar toplamaya devam ediyor.

“Uzak Işık” sergisi 13 Mayıs-2012 tarihine kadar Bilkent Üniversitesi sergi salonunda izlenebilir.

Fotoğraf A. Kadir Ekinci

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile