Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

"Biraz Daha Işık" Fotoğraf Sergisi Açıldı

AddThis Social Bookmark Button

UFAD’ın (Ulusal Fotoğraf Amatörleri Derneği) sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlediği “Biraz Daha Işık” fotoğraf sergisi 12 Mayıs Cumartesi günü Erciyes Üniversitesi Sabancı Sergi Salonunda açıldı.

Manzara ve doğa içerikli UFAD üyesi 50 fotoğrafçının 50 fotoğrafının yer aldığı sergi açılışında Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.H.Fahrettin KELEŞTEMUR, AKP 24.dönem Kayseri Milletvekili Dr.İsmail TAMER ve yine AKP 24.dönem Kayseri milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi Prof.Dr.Pelin Gündeş BAKIR, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Prof.Dr.Mehmet Akif ÖZDEMİR, UFAD Başkanı Hüseyin TAŞKIN, UFAD üyeleri ve çok sayıda katılımcı hazır bulundu.

Üniversite Hastanelerinde tedavi görmekte olan kanser hastalarına ve yakınlarına destek ve yardım amaçlı olarak Erciyes Üniversitesi Organizasyon ve Tanıtım Kulübü, ETAK Deneme Sahnesi, Toplum Gönüllüleri Kulübü, Bilinçli Gençler Kulübü ve ETÜT Sahne Sanatları işbirliği ile“BELKİ DE SENİN İÇİN” projesi ile eş zamanlı ve işbirliği ile gerçekleştirilen “BİRAZ DAHA IŞIK” sergisinde sergilenen fotoğraflar katılımcılar tarafından beğeni toplarken, fotoğraf satışlarından elde edilen gelir tedavi görmekte olan kanser hastalarının tedavileri sırasında hastaneye ulaşımlarını sağlayacak minibüs temininde kullanılmak üzere bağışlandı. Kayseri milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi Prof.Dr.Pelin Gündeş BAKIR, Özgür Guzay' ait "Masalsı Mostar" isimli fotoğrafı satın alarak geceye bağışta bulundu. Gecenin sonunda Katılımcılara plaket verildi. UFAD plaketini üyelerimizden Meral İlgün, Erciyes Üniversitesi' Rektörü Fahrettin Keleştemur'un elinden aldı.

“BİRAZ DAHA IŞIK” fotoğraf sergisi yanında ETÜT Sahne Sanatlarının hazırladığı sokak tiyatrosu, TSM ve Klasik Müzik dinletileri, ETAK Deneme Sahnesinin mini tiyatro gösterisi, Semazen gösterisi, çeşitli resim ve seramik sergilerinin de gerçekleştirildiği etkinlik amacına ulaştı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile