Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 9
ZayıfMükemmel 

AYTAÇ YAMAÇ

AddThis Social Bookmark Button

FOTOĞRAFÇI ve FOTOMODEL
Aydın doğumlu olan Aytaç Yamaç, okul yıllarında radyo-tv bölümünde okumasıyla 2003 yılında medya sektörüne giriş yaptı. İlk olrak İhlas haber ajansında stajer olarak başladığı iş hayatını burada haber editörü olarak sonlandırdı. Daha sonraki zamanlarda ise yeniden fotoğrafçılığa yönlenmiş ve bu tutkusunu profesyonel bir anlayış içerisinde gerçekleştirmeye çalıştı. Fotoğrafa bakış açısında teknolojinin yalın va sanatsal fotoğrafa aykırı olduğunu düşünmektedir.
Zaman içerisinde sütüdyo çekimlerinede yönlenmiş ve pek çok çekime imza atmıştır. Son zamanlarda ise tanınmış simalar ile çalışan Yamaç,  hava fotoğrafçılığı da yapmakta. Yaptığı çekimlerden ise o anki ruh halini anlamak mümkün. Hedefi ise alanında tek söz sahibi olmak.

AYTAÇ YAMAÇ
2003 yılında fotoğrafa başladı.
2004 yılında İHA ( İhlas Haber Ajansı ) 'ında editör olarak görev yaptı.
2006 yılında Hava fotoğrafçığına adımını attı.
2007 yılında studio çalışmalarına ağırlır verdi.
2007 - 2008 öğretim döneminde bir eğitim kurumunda gönüllü fotoğraf eğitmenliği yaptı.
İstanbul Ulaşım Metro ve Tramvay çekimleri, Eyup Şehir Rehberi ( The City Guide). İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Tarihi Okullar Albümü gibi önemli projelerde Turkuaz Ajans fotoğraf ekibinin bir üyesi olarak çalışmasının yanı sıra bir süre “Sıla” isimli dizinin set fotoğrafçılığını yaptı.
2009 yılında önce İhlas Kolejleri’nin reklam çekimlerini gerçekleştirdi. Airport Plus + Outlet Center dergisinin de Fotoğraf Editörlüğünü üstlendi.
Fotoğrafçılığın yanı sıra BG ajans kadrosunda fotomodelliğe de başladı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile