Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfMükemmel 

MARCUS BLEASDALEDE

AddThis Social Bookmark Button

Yatırım Bankacılığından Fotoğrafçılığa, sıradışı yaşam öyküsü beklide herkes o olmak isterken o baka biri oluyor ve gerçek hayatın içerisine balıklama atlıyor Marcus Bleasdale.

FOTOGRAM (İstanbul)

Bankacı olarak başladığı hayatında orta yaşlara gelmeden lüks hayat yaşamaya başladıktan sonra birden ani bir kararla hayatın içerisine zorlu yolculuklara ve yaşama birden atladıktan sonra, insanların gündemine artık rakamlarla değil de fotoğraflarıyla gelmeyi başarmış.

Yatırım bankacısı olarak basladığı iş hayatında 30 yaşına gelmeden iki ev sahibi ve 1968 Porche marka araba sahibi olan Marcus Bleasdale, bir anda hayatında yaptığı dramatik değişimle fotoğraf çekmeye başlamış.

Bu değişikliği dramatik yapan en önemli nokta ise Marcus’un çalışma yerini güvenli ofis ortamından Orta Amerika, Balkanlar ve Afrika’daki çatışma ortamlarına taşımış olması.

Çin’deki hava kirliliğinden, Somali’deki iç savaşa Uganda’daki çocuk istismarlığına kadar çeşitli konuları ve çeşitli coğrafyalardaki çatışmaları dünyanın gündemine getirmeyi başarmış.

Faydalanılan Kaynak: www.newyorktankareler.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile